Rogowo

Rogowo

Rogowo leży na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Resko Przymorskie. Przez Rogowo prowadzi droga powiatowa z Mrzeżyna do Dźwirzyna.
Rogowo w sezonie letnim jest bazą letniskową dla turystów odpoczywających nad piaszczystą plażą. Rogowo polecić można przede wszystkim osobom szukającym ciszy i spokojnego wypoczynku oraz rodzinom z dziećmi.

Co warto tutaj zobaczyć?

PLAŻA

Plaża nadbałtycka w Rogowie jest wyjątkowo szeroka, czysta, piaszczysta, punktowo porosła kępami malowniczych, falujacych na wietrze traw i niezatłoczona nawet w szczycie sezonu. To wspaniałe miejsce dla tych, którzy uwielbiają morski wypoczynek w spokoju i ciszy. 

JEZIORO RESKO PRZYMORSKIE

Natomiast pobliskie jezioro Resko Przymorskie stwarza doskonałe warunki dla wędkarzy oraz do uprawiania windsurfingu. Dookoła jeziora wyznaczono szlak rowerowy.
Występuje tutaj specyficzny mikroklimat, który cechuje obfita ilość soli morskiej i jodu. Tworzą one aerozole oddziałujące leczniczo na drogi oddechowe.

ZUROLANDIA (ul. Kolejowa 99, tel. 52 359 30 80)

Zurolandia to miejsce pełne atrakcji dla dzieci oraz całych rodzin. To park dinozaurów, który zachwyca swoimi ciekawymi eksponatami. Dodatkowo czeka tutaj na odwiedzających wiele dodatkowych zabaw, między innymi: kolejka elektryczna, zjeżdżalnie dmuchane, łódeczki, quady dla dzieci i wiele innych.

Godziny otwarcia:

  • Od poniedziałku do piątku: 12.00 - 16.00,
  • Od soboty do niedzieli: 12.00 - 17.00.

Cennik:

  • Bilet normalny - 20 zł
  • Bilet ulgowy - 17 zł
  • Bilet rodzinny 2+2 - 60 zł
  • Bilet rodzinny 2+3 - 75 zł
MUZEUM LOTNICTWA I TECHNIKI MILITARNEJ (ul. Lotnisko Rogowo 376/41, tel. 889 955 228)

To ciekawa atrakcja dla fanów historii. Tutaj możemy zobaczyć wiele starych okazów samolotów oraz pojazdów, które wykorzystywane były podczas wojny. Teren jest dość trawiasty, nierówny. Dla okazów samolotowych wybudowane ogromne hangary, które je przetrzymują. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dzwirzyno.net.pl nie odpowiada
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00