Kołobrzeg

Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Kołobrzeg oprócz centrum uzdrowiskowego jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy.  

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

PLAŻA

Plaża w Kołobrzegu to obowiązkowy punkt, który należy odwiedzić w Kołobrzegu. Plaża jest szeroka i piaszczysta. Latem wypoczywa na niej wielu turystów. Znajdują się tam wtedy dmuchane zabawki dla dzieci, bary oraz puby dla głodnych i spragnionych plażowiczów oraz kosze i leżaki, które można w każdej chwili wypożyczyć. Na plaży latem wyznaczone są trzy kąpieliska.

LATARNIA MORSKA (ul. Morska 1, tel. 94 352 04 47)

Latarnia morska w Kołobrzegu została zbudowana w 1770 roku. Jej lokalizacja jest bardzo dobra. Latarnia znajduje się w centrum miasta. Jej wysokość wynosi 26 metrów. Jest udostępniona do zwiedzania. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy.

Cennik:

  • Bilet normalny - 8 zł
  • Bilet ulgowy - 6 zł
MOLO (ul. Bulwar J. Szymańskiego)

Molo w Kołobrzegu to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w tej miejscowości. Jej długość wynosi ponad 200 metrów. Na końcu mola została wybudowana przystań dla małych statków, które oferują wycieczki po morzu.

MIASTO MYSZY (ul. Morska 2, tel. 575 657 195)

Miasto myszy to miejsce, które odczaruje wszystkie lęki dotyczące tych małych zwierzątek, których tak wiele osób się boi. W tym miejscu znajduje się wiele rodzajów myszy, które mają swoje królestwo w podziemiach. Możemy je wszystkie zaobserwować w ich środowisku.

Godziny otwarcia:

  • Codziennie: 10.00 - 17.00

Cennik:

  • Bilet normalny - 16 zł
  • Bilet ulgowy - 14 zł
Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dzwirzyno.net.pl nie odpowiada
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00