Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Dźwirzynie - zadbana, piaszczysta i szeroka, z wydzielonym strzeżonym latem kąpieliskiem, a od lądu oddzielają ją malownicze wydmy z lasem sosnowym. Plaża strzeżona w Dźwirzynie (w sezonie): przy ul. Leśnej i przy ul. H. Sawickiej. Plaża naturystów: między Grzybowem, a Dźwirzynem. więcej »

wejście od ulic: Leśnej i H.Sawickiej

Port w Dźwirzynie

Port w Dźwirzynie - jezioro Resko Przymorskie połączono z morzem kanałem przy którym usytuowany jest port rybacki oraz przystań. Z przystani można się wybrać w rejs po morzu stateczkiem wycieczkowym. więcej »

ul. Wyzwolenia 1, Dźwirzyno

Jezioro Resko Przymorskie

Jezioro Resko Przymorskie. Przy jeziorze znajduje się przystań oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania - bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze. więcej »

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji

Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie. Składa się na nie: Sala sportowa, Siłownia, Salka fitness, Kort tenisowy zewnętrzny, Kort tenisowy na Sali sportowej, Kort tenisowy ze ścianką, Boisko do koszykówki zewnętrzne, Boisko do siatkówki zewnętrzne, Boisko do badmintona, Minigolf. więcej »

ul. Wyzwolenia 28, Dźwirzyno

Ścieżka zdrowia

Ścieżka zdrowia w Dźwirzynie. Ścieżka biegnie wzdłuż morza w lasku sosnowym (pomiędzy ośrodkiem Promyk i hotelem Senator). Ścieżka na długość około 1600 metrów - na jej trasie usytuowano 15 stanowisk do ćwiczeń. więcej »

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Latarnia morska w Jarosławcu

Latarnia morska w Jarosławcu to zabytkowe miejsce, które jest często odwiedzane przez turystów ze względu na widok jaki rozpościera się z jej wieży. Pierwsze informacje dotyczące potrzeby wybudowania latarni w Jarosławcu datuje się na 1818 rok. więcej »

ul. Szkolna 1, Jarosławiec

Latarnia morska w Darłówku

Latarnia morska w Darłówku osiągnęła wysokość 22 metrów. Na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm wskazujący drogę statkom. więcej »

ul. Wschodnia 14, Darłówko

Latarnia morska w Gąskach

Latarnia morska w Gąskach to druga co do wielkości latarnia w Polsce. Wynosi 50,2 metry. Ze względu na swoją wielkość została postawiona na ośmiokątnej podstawie, na masywnych fundamentach. więcej »

ul. Latarników 7, Gąski

Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia morska w Kołobrzegu znajduje się przy wejściu do portu, w pobliżu ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Jej lokalizacja to centrum miasta. więcej »

ul. Morska 1, Kołobrzeg

Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. więcej »

Mrzeżyno

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste, zadbane, szerokie, strzeżone plaże, a zwolennicy aktywnego wypoczynku szlaki turystyczne, rowerowe i kajakowe. więcej »

Rogowo

Rogowo leży na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i jeziorem Resko Przymorskie. Przez Rogowo prowadzi droga powiatowa z Mrzeżyna do Dźwirzyna. więcej »

Grzybowo

Bliskość Kołobrzegu - starego portowego miasta będącego jednocześnie uzdrowiskiem - z wieloma jego atrakcjami i zabytkami jest niewątpliwie atutem spokojnego i cichego Grzybowa. więcej »